14187142367_3b790832f2_z

Wszystko o leżakach ogrodowych

 

Leżak, mimo że jest bardzo potrzebny to jest bardzo niedocenionym meblem w ogrodzie. Nie ma lepszego sposobu na zrelaksowanie się w ogrodzie jak właśnie leżenie na wygodnym leżaku. Wystarczy wygodnie się ułożyć, pospać, poczytać książkę albo po prostu rozmyślać o świecie. Bardzo często leżaki, które kupujemy nie spełniają naszych wymagań. Są bardzo niewygodne i zamiast wpływać na polepszenie wyglądu naszego ogrodu to powodują jego oszpecenie.

 

Problemy w użytkowaniu leżaków

 

Jeśli jesteśmy nad wodą, a istnieje możliwość wypożyczenia leżaków to warto z niej skorzystać. Problemy zaczynają się jednak już z samym przyniesieniem leżaków. Jeśli wypożyczalnia jest nieco dalej to przyniesiecie leżaków dla całej rodziny to spore wyzwanie. Jedynym pocieszeniem jest to, że zaraz położymy się na jednym z nich i zaczniemy się relaksować, ale czy aby na pewno będzie to dla nas miłe przeżycie?

 

Niestety te leżaki, które wypożyczamy nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Pierwsze, co się rzuca w oczy to brak czyszczenia takich leżaków. Wszechobecne plamy i zabrudzenia odbierają nam chęci do położenia się na nich. Materiał jest bardzo brudny, a zatem już wiemy, że komfortowo na pewno nie będzie. Zapomnijmy na chwilę o plamach i kładźmy się, a tu kolejna niespodzianka. Okazuje się, że po kilku minutach leżenia bardzo bolą nas plecy, a wstawanie z leżaka jest bardzo trudne. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie jednak poleżenie na trawie na kocu albo długi spacer.

 

Ten problem bardzo dobrze opisuje całą sytuacje, z którą się spotkamy przy wyborze leżaków. Pamiętajmy jednak, że te z wypożyczalni możemy oddać i nie będzie problemu. Te kilka godzin czy minut jakoś wytrzymamy, ale jeśli w zły sposób będziemy wybierać leżaki do ogrodu to wydamy dużo pieniędzy na coś, co nie będzie spełniało naszych oczekiwań. Zwracajmy, zatem uwagę na to jak się leży na leżaków oraz to jak on wygląda i czy aby na pewno ten materiał będzie bardzo dobrze komponował się z naszym ogrodem. Szkoda wydawać pieniędzy na leżak, z którego nie jesteśmy zadowoleni, a przyjdzie nam na nim leżeć przez długie lata.

4541228388_b95d0db5d0_z

 

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze leżaka ogrodowego?

 

Wygoda to coś, na co zwracamy w pierwszej kolejności uwagę. Wygodny leżak to taki, który jest w odpowiedni sposób wyprofilowany i ma możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia wraz z zabezpieczeniem. Stabilna konstrukcja leżaka do podstawa, która zapewnia komfort użytkowania. Miękkość siedziska jest też bardzo ważna. Do tego celu używane są specjalne poduchy. Jeśli korzystamy z podłokietników to też trzeba sprawdzić czy są one w tym modelu. Jeszcze lepiej, jeśli leżak będzie wyposażony w specjalną półeczkę, na której będzie można postawić picie, jedzenie, albo położyć książkę.

 

Poza tym, że leżak musi być bardzo wygodny to musi również być bardzo estetyczny. Jeśli idealnie komponuje się z całością ogrodu i służy nam długie lata to znaczy, że dobrze wybraliśmy. Trwałość i funkcjonalność to podstawa przy wyborze jakiegokolwiek leżaka ogrodowego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*