15243659192_01f3c91e87_z

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o leżakach ogrodowych

 

Leżaki ogrodowe są wykonane z bardzo trwałych materiałów, które zapewniają ich użytkownikom bardzo długie i co ważne bezproblemowe korzystanie. Technorattan jest odporny na czynniki atmosferyczne oraz na promienie UV. To, dlatego nie jest mu straszny deszcz, śnieg czy mrozy. To plus takiego leżaka, bo nie musimy go wynosić z ogrodu nawet, jeśli zasypie go śnieg. Może czekać na rozpoczęcie sezonu. Kolejnym plusem technorattanu jest to, że nie trzeba go niczym konserwować i co ważne nie straci on nigdy koloru, kiedy padają na niego promienie UV. Leżaki wykonane z metalu są w odpowiedni sposób konserwowane, a jak się to robi? Malowane są proszkowo, co daje jej odporność na korozję oraz na działanie nieporządnych czynników atmosferycznych. Leżaki, które zostały pomalowane metodą proszkową nie tracą swojego koloru i nie żółkną, ani nie blakną.

 

1. Bardzo duża funkcjonalność

 

Dzisiejsze leżaki posiadają specjalną blokadę nachylenia. Pod podłokietnikiem mamy specjalny suwak, którym możemy ustawiać odpowiedni dla nas kąt położenia oparcia leżaka. To pozwala na znalezienie najbardziej optymalnej pozycji.

 

2. Pielęgnacja i konserwacja

 

Technorattan ma tylko same zalety nie wymaga specjalnych środków i farb. Wystarczy, co jakiś czas jego powierzchnię przetrzeć wilgotną szmatką, a będzie wyglądał dokładnie tak jak w dniu zakupu.

 

3. Wygląd

 

Nowoczesny design idealnie komponuje się z zielenią w ogrodzie. Leżaki można kupić w różnych kolorach, dlatego będą bardzo dobrze pasowały do ogrodu.

8534271444_62d65cbca7_z

4. Bezpieczeństwo

 

Technorattan jest całkowicie ekologiczny i podlega recyklingowi. Podczas malowania farbami proszkowymi nie stosuje się bardzo szkodliwych rozpuszczalników.

 

Jak wykorzystać funkcjonalność leżaków?

 

Mają one bardzo dużo zastosowań, ponieważ sprawdzają się w ogrodzie, podczas wyjazdu czy na balkonie. Łatwo się je składa i są bardzo lekki i co ważne nie zajmują zbyt wiele miejsce. To oznacza, że można je będzie zabrać w każdej miejsce, nawet na plażę.

 

Wysoka, jakość wykonania

 

Dzisiejsze leżaki wykonane są z materiałów wysokiej jakości. To oznacza trwałość i komfort użytkowania. Im lepiej leżaki są wykonane tym są bezpieczniejsze dla użytkowników.

 

5. Technorattan

 

Połączenie metalowej ramy wraz z technorattanem to był strzał w dziesiątkę. Technorattan to syntetyczna żywica, która w idealny sposób imituje włókna rattanowe. Atrakcyjny wygląd oraz łatwość dopasowania stylu do ogrodu wpływają na popularność tego materiału. Poza wyglądem leżaki są również bardzo praktycznie i jeszcze bardziej funkcjonalne.

 

Zalety technorattanu:

 

– leżak może stać w każdym miejscu nawet w takim, w którym jest słońce i wilgoć,

– nie traci koloru,

– nie nagrzewa się i jest bardzo przyjemny w dotyku,

– jest bardzo odporny na działanie wszystkich czynników atmosferycznych,

– może pozostać na zimę w ogrodzie, bo nie przeszkadza mu śnieg i mróz,

– nie wymaga żadnej konserwacji, ani pielęgnacji. Wystarczy wilgotna szmatka żeby go przetrzeć.

– konstrukcja jest metalowa, a dodatkowo ocynkowana,

– w większości przypadków leżaki mają regulowane oparcia oraz podłokietniki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*