drewanin

Jaki kupić leżak ogrodowy?

Nasze wymagania odnośnie leżaków ogrodowych dotyczą głównie wygody oraz tego żeby po ciężkim dniu w pracy można było odpocząć w zacisku naszego ogrodu wśród zieleni. Komfort najlepiej żeby był połączony z estetycznym wykonaniem oraz trwałość zastosowanych do produkcji materiałów. To przełoży się na o wiele dłuższe użytkowanie leżaków w naszym ogrodzie. Nawet znając swoje potrzeby i oczekiwania nie wiemy dokładnie, jaka konstrukcja będzie dla nas odpowiednia. Mamy przecież do wyboru drewno albo metal. Zanim wybierzesz swój idealny leżak ogrodowy przeczytaj ten poradnik. Wtedy uzyskasz odpowiedź na kilka podstawowych pytań takich jak często korzystasz z leżaków, jak często zajmujesz się pielęgnacją ogrodów oraz czy pozostawisz meble ogrodowe na zewnątrz wtedy, kiedy pada deszcz. Poznanie odpowiedzi na te wszystkie pytania jest kluczowe i pozwoli wybrać dokładnie taki leżak, jaki będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

 

Wygodne i komfortowe leżaki

 

Przeglądając oferty leżaków trzeba zwrócić uwagę na dobre wyprofilowanie całej konstrukcji. Musi ona mieć możliwość regulowania kąta nachylenia oparcia oraz podnóżka. Im więcej pozycji jest do ustawienia tym bardziej będziemy odczuwać komfort podczas leżenia. Stabilna i sztywna konstrukcja zapewnia miękkość. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie miękkich poduch lub bardzo estetycznego materiału.

Wygodne podłokietniki pozwalają na swobodne oparcie rąk, dzięki czemu całe ciało może się zrelaksować. Trzeba sprawdzać uwagę czy fotel posiada blokadę kąta nachylenia, która wpływa na poprawę bezpieczeństwa pod jego użytkowania.

Ważna jest możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia leżaka oraz jego niska waga. Jeśli zabieramy taki leżak na wyjazdy albo często go przenosimy z miejsca na miejsce w ogrodzie to waga ma znaczenie. Im szybciej leżak się składa tym częściej będziemy z tej funkcji korzystać.

W Polsce mało, które leżaki maja specjalną wysuwaną półkę, na które można postawić jedzenie czy napój.

20059528741_f5085a7db8_z

 

Najlepszy materiał

 

Plastik- ich cena jest bardzo niska i kusząca. Do minusów można zaliczyć słabą estetykę, ale z drugiej strony mamy o wiele mniej skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Można taki leżak pozostawić na deszczu i nic mu się nie stanie złego.

Drewno- drewniane leżaki ogrodowe najbardziej kojarzą nam się z naturą, dlatego uważane są za najbardziej estetyczne. Idealnie pasują do każdego rodzaju ogrodu. Ich problemem jest brak odporności na warunki atmosferyczne. Nawet, jeśli zostaną zaimpregnowane to stu procentowej gwarancji nam nikt nie daje

Rattan-, jeśli chcemy mieć połączenie trochę drewna i trochę plastiku to rattan do tego się nadaje. Właściwości są bardzo podobne do drewna, ale waga jest znacznie mniejsza. Niestety nie są odporne na słońce, ani deszcz. Ich odpowiednik z tworzywa sztucznego technorattan jest o wiele lepszy i w 100% odporny.

Metal- to nowoczesne rozwiązanie, które pasuje do każdego ogrodu. Należy pamiętać o ich częstej konserwacji, bo inaczej dopadnie je korozja i zepsuje nam cały efekty w ogrodzie.

One comment

  1. Ja kupowałam w dajarze rattanowe leżaki, dobrze sie trzymają, albo takie łózka ogrodowe to tez dobre rozwiązanie jest moim zdaniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*