3519493359_d26916153b_z

Ranking leżaków ogrodowych

 

Jeśli chodzi o wybór leżaka ogrodowego, to nie jest to wcale taka prosta sprawa. Decydując się na zakup leżaka ogrodowego musimy wziąć pod uwagę wiele czynników a czasem to nie wystarcza. Pomocny może okazać się na pewno poniższy ranking leżaków ogrodowych. Tworząc poniższy ranking, uwzględnione zostały czynniki takie jak trwałość, jakość materiałów, wygląd a także cena.

Pozycję numer jeden w naszym rankingu zajmuje leżak technorattanowy „Relax”. Tego typu leżak idealnie będzie komponował się zarówno na tarasie jak i na balkonie, ale świetnie sprawdzi się też w ogrodzie. Przede wszystkim niewątpliwą zaletą tego typu leżaka jest jego łatwość w utrzymaniu – leżak możemy bez problemu wyczyścić chociażby wodą z ogrodowego węża. Wykonany z bardzo trwałego a jednocześnie estetycznego materiału, jakim jest polirattan – połączenie polietylenu i rattanu. Dzięki wykonaniu z tak trwałego materiału, leżak jest też odporny na działanie promieni UV. Mamy też gwarancję, że nie wyblaknie. Rama leżaka wykonana jest z kolei ze stali malowanej proszkowo. Leżak ten posiada pięciostopniowy zagłówek – możemy dowolnie dopasować jego odchylenie stosownie do naszych aktualnych potrzeb. Zaletą leżaka „Relax” jest też bez wątpienia jego atrakcyjna cena, która wynosi jedynie 831 zł.

ladne 3

Na miejscu drugim w naszym rankingu plasuje się leżak ogrodowy „Wave”. Podobnie jak poprzedni leżak, wykonany jest on z polirattanu, dzięki czemu jest odporny na działanie promieni UV a przy tym bardzo łatwy w utrzymaniu. Co więcej – leżak „Wave” charakteryzuje się bardzo estetycznym i oryginalnym wyglądem. Mimo iż nie posiada podłokietników, jest bardzo wygodny. Dodatkowym atutem leżaka „Wave” jest jego waga – leżak waży jedynie 14 kg. W zestawie z leżakiem dostępny jest też podgłówek, co tylko poprawia nasz komfort i wygodę podczas korzystania z leżaka. Leżak „Wave” jeśli chodzi o cenę, plasuje się w średniej półce cenowej. Za tego typu leżak ogrodowy musimy zapłacić około 570 zł.

Brązowy medal w rankingu leżaków ogrodowych przypadł w udziale leżakowi „Grenada”. To mebel przeznaczony do ogrodów – jego wygląd niekoniecznie dobrze będzie prezentował się na balkonie. Wykonany jest on w technologii techno rattanu. Oparcie leżaka jest regulowane – możemy je dowolnie dopasować do naszych aktualnych potrzeb. Niewątpliwą zaletą leżaka „Gernada” jest jego dość oryginalny kolor – leżak ten dostępny jest tylko i wyłącznie w kolorystyce stalowoszarej. W zestawie z leżakiem jest też materac, więc nie musimy dodatkowo go kupować. Niestety, nie jest to leżak tani. Za leżak „Grenada” w zestawie z materacem, musimy zapłacić 2 310 zł.

Czwartą pozycję w naszym rankingu zajmuje fotel „Western”. Nie jest to do końca sam w sobie leżak. Zaprojektowany jest na wzór fotela, jednakże podnóżek sprawia, że pełni on tez funkcję leżaka. Leżak „Western” w całości wykonany jest z drewna naturalnego. To z kolei dyskwalifikuje go jako leżak na balkon. Leżak „Western” idealnie sprawdzi się natomiast w ogrodzie. Niestety, w zestawie z leżakiem nie są dostępne poduszki czy materac a bez nich, użytkowanie leżaka jest nie do końca wygodne. Co więcej, cena leżaka jest też dość wysoka, w dużej mierze ze względu na materiał z którego jest on wykonany – za leżak – fotel „Western” musimy zapłacić 1 120 zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*