4297809244_b7c7c9aa3d_z

Jak prawidłowo dbać o leżaki ogrodowe?

 

Najważniejsze jest to, z jakiego materiału wykonany jest leżak. Tańsze modele wykonane są z plastiku lub z metalowych rurek pomiędzy, którymi mamy rozciągnięty materiał. Do ich zalet można zaliczyć szybkość składania oraz niską wagę. Niska cena w tym przypadku oznacza, że jakość wykonania będzie bardzo słaba.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybrać do ogrodu leżaki z bardziej naturalnego materiału, który będzie idealnie pasował do całości. Najbardziej odpowiednim materiałem będzie drewno. Leżaki drewniane pasują do każdego ogrodu i dobrze komponują się z innymi meblami i dodatkami.

Leżaki z drewna sosnowego są bardzo tanie, ale i bardzo nietrwałe. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wybranie drewna egzotycznego. W przypadku wybierania drewna do ogrodu pamiętajmy o jego konserwacji. Jeśli tego nie zrobimy to pociemnieje i zgnije. To konserwacji można używać wielu środków dostępnych w sklepach.

Drewno nie jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. To oznacza, że trzeba będzie je chować na czas zimy do wnętrza. Jeśli wybieramy takie leżaki to sprawdzajmy czy się składają, co na pewno wpłynie na poprawienie komfortu ich użytkowania. Niektóre modele mają nawet specjalne kółka umożlwiające transport.

Alternatywadla drewna

Problem w tym, że nie każdy z nas ma czas i chęci na ciągłą konserwacje leżaków. Nie chcemy się tym zajmować, bo każdą wolną chwilę można spędzać odpoczywając. Można w tym czasie siedzieć z rodziną albo ze znajomymi. Dobrze, że dzisiaj każdy może wybrać technorattan, który jest połączenie estetyki i dobrego smaku. Technorattan bardzo dobrze komponuje się w ogrodach nowoczesnych i stylowo urządzonych.

Jest to tworzywo syntetyczne na bazie żywicy. Patrząc na niego widzimy zwykły ratan, ale w dotyku jest o wiele bardziej delikatny. Jego największą zaletą jest jedna trwałość. Meble, jaki i leżaki są całkowicie odporne na działanie promieni słonecznych, mróz, deszcz czy śnieg. Do czyszczenia wystarczy morka ściereczka bez żadnych środków chemicznych. Technorattan jest bardzo plastyczny, co daje nam komfortowo siedzenia, bo siedzisko jak i oparcie są miękkie. Dodatkowo można stworzyć ciekawe wzory mebli, które bardzo dobrze będą się komponowały nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie, a nawet na balkonie.

Wielu z nas na technorattan patrzy sceptycznie, a przecież jest to nowoczesne rozwiązanie, które ma tak wiele zalet. W innych krajach europejskich technorattan jest o wiele bardziej popularny. Wystarczy, że raz usiądziemy na leżaku albo krzesełku z tego materiału, a poczujemy, że to jest właśnie coś dla nas. Odpoczywanie na leżakach będzie bardzo, ale to bardzo komfortowe. Jeśli nie chce nam się zastanawiać czy pada deszcz i trzeba będzie schować leżaki to ten materiał jest idealny. Dokładnie tak samo, kiedy leżaki zostaną na zimę w ogrodzie. Nic im nie zagraża, co w przypadku innych materiałów nie jest takie proste i możliwe do wykonania. Wybierając coś tak nowoczesnego i praktycznego można być zadowolonym z użytkowania i komfortu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*